Jdi na obsah Jdi na menu
 


10.kolo 11.2.2016 Galax Ostrava - Ripper B Ostrava 7:11

12. 2. 2016

Sestava Galax: Folta Jiří, Magula Marian, Ploštica Jan, Procházka David

Sestava Ripper B: Konečný Petr, Pavlorek Patrik, Schneider Petr, Schrom René, Šrubař Radim

Týmovější hosté berou zasloužené body

  B-tým ostravských Ripperů nastoupil poprvé v sezóně s obávanou dvojičkou SCH, a byli to právě pilíře Petr "Prcek" Schneider bok po boku s Rendy Schromem kteří o všem podstatném co se v zápase událo rozhodli. Prcek zápas zahájil ve velkém stylu, páté a šesté kolo inkasoval jeho softový spoluhráč Jirka Folta(Icek), a na 2:0 zvyšoval po vyrovnaném boji s Maroškem Rendy. V dalších duelech úvodní série uhrál důležitý bod Radim zvaný Šrub, a za domácí kontroval Honza "Pekos" Ploštica, když v přehlídce stobodových náhozů udolal Patrika - 1:3. Po osmi odehraných singlech už měli hosté reálně nakročeno k bodům, protože padl pouze Šrub s dovolím si tvrdit nejlepším hráčem Galaxu Pekosem. V těžkých zápasech uspěli Prcek i Patrik, a Rendy uhrál "povinné" vítězství s Davidem - 2:6.

  Týmové hry daly zdánlivě rozhodnutému utkání nový náboj, domácí kvarteto v nich totiž podalo velmi dobré výkony. V 701 se ke kvalitní bodovce Pekose připojil i do té doby nevýrazný David, a vzhledem k tomu, že střídající Koník příliš nepodpořil Radima byl třetí bod Galaxu logickým vyústěním. Kriket si spolu po dlouhé době zahráli ostrostřelci Prcek/Rendy, a po perfektní práci v prvním legu by asi o jejich vítězství nikdo nepochyboval. Sehraná dvojice z posledních kol Marian/Jirka však předvedla dokonalý obrat - 4:6.

  Druhou půli otevřel prapodivný zápas Icka s Koníkem v němž byl domácí hráč jasně lepší, ovšem neskutečným trápením na dablech dal soupeři šanci vyhrát. Koník odmítl, dosatavila se spravedlnost. Na vedlejším terči to byl podobný maraton s jedním zásadním rozdílem, Patrik hrál totiž na rozdíl od svého kapitána smysluplné šipky, a trápícího se Mariana zaslouženě porazil. Mezistav 5:7 byl pro opory Ripperů jasným signálem, že by bylo vhodné domácí dorazit. Prcek i Rendy si po skvělých výkonech připsali své třetí skalpy, a vedení 5:9 už prohospodařit prostě nešlo. Do závěrečné série se na čáru vrátil Šrub, jehož vítězství nad odevzdaným Marošem znamenalo dvoubodovou definitívu. Následovaly výhry Icka, Prckův zářez číslo čtyři, a finální skóre 7:11 (21:28) stanovil svým čestným bodem David.

  O zasloužených bodech hostů rozhodla skvělá týmová spolupráce, béčko Ripperu Ostrava tak slaví premiérové venkovní vítězství.

Statistika Galax: Jiřík 2/2, Honza 2/2, David 1/4, Marian 0/4

Statistika Ripper B: Prcek 4/4, Rendy 3/4, Radim 2/3, Patrik 2/4, Koník 0/1

701: Ploštica / Procházka - Konečný / Šrubař 2:1

Kriket: Folta / Magula - Schneider / Schrom 2:1

 

KONÍK

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář