Jdi na obsah Jdi na menu
 


5.kolo 11.12.2014 Norci Havířov - Ripper B Ostrava 9:9

12. 12. 2014

Sestava Norci: Baláš František, Bystroň Petr, Heinz Robert, Metz Jan, Urbančok Jaroslav

Sestava Ripper: Konečný Petr, Schrom René, Šulc Daniel, Videnka Jiří

Na zápas, který měl neuvěřitelný průběh, jsme odcestovali bez hnacího motoru v podobě Prcka, domácí tak byli jasným favoritem!

Naše vstupy do utkání jsou děsivé, a ani tentokrát tomu nebylo jinak. První sérii prohráváme jasně 4:0 a to i přes to, že to domácím moc nešlo. Žalostná koncovka jednotlivých legů nás v začátcích zápasů trápí od druhého kola, a to všechny bez vyjímky. Čestný bodík katastrofální první půle uhrál po dobrém výkonu Jiřík, když snižoval na 1:5. Nikdo se však k němu nepřidal což neznamenalo nic jiného, než že je stav před týmovkama 7:1 pro Norky. Tento komfortní mezistav jsme soupeři "darovali" již potřetí v pěti odehraných kolech, což nepotřebuje další komentář. V těchto fázích zápasu by si na Rippery nevsadil ani největší optimista, za další půldruhou hodinku však bylo všechno jinak. Do boje nás nahecoval nikdy nic nevzdávající Jirka, a hned párová 701 byla ze strany Kuřete s Koníkem odehrána řekněme hodně slušně. Na hratelnějších 7:3 následně upravovali v kriketu Jirka s Rendou, nutno poznamenat, že tato disciplína byla oboustraně sehraná parádně. Do série třetí už nastoupil zcela jiný Ripper a domácím, do té doby suverénům, začla tuhnout krev v žilách. Jiřík i Renda výtečná práce, kontakní bodík doslova vyválčil Kuře. Jedinou prohru série utrpěl nevýrazný Koník, souboj kapitánů vyzněl jasně pro nejlepšího hráče domácích Roberta 8:6. Blizoučko ke dvěma bodům přiblížil Norky Honza, způsob kterým přehrál Kuřete byl však hodně nesportovní, neustálé zdržování a odbíhání od terče je a vždycky bude nesportovní chování!! Hodně nabroušenému Kuřeti však brzy navrátili úsměv do tváře spoluhráči. Super finiš odstartoval Renda po exhibičním vítězství nad střídajícím Jardou, nahecovaný Jirka ho následoval, když jasně přehrál Roba. Tíha okamžiku tak zbyla na kapitánovi, Koník dramatickou bitvu s Frantou ustál a mohla tak naplno propuknout nefalšovaná radost - 9:9 (23:21). Výsledek utkání je pro nás více než úspěchem, stav 1:7 se neotáčí na počkání. Svým svěřencům moc děkuji za bojovnost, Jiříkovi především protože byl jednak naším nejlepším hráčem, hlavně ale skvělým motivátorem.

Statistika Norci: Robert 3/4, Honza 3/4, Franta 2/4, Peťa 1/2, Jarda 0/2

Statistika Ripper: Jiřík 3/4, Renda 2/4, Kuře 1/4, Koník 1/4

KONÍK


Výsledky 5.kola

Silesiasteel Opava - DC Podbeskidzie 9:9

Galax Ostrava - Ostré Hroty Ostrava 13:5

Ripper Ostrava A - Amateur Havířov 9:9
Zápas měl svou kvalitu a hosté měli k výhře blíže, až na zbytečné poznámky některých jedinců po obrově remizujícím dablu. Proto pro ně výtah z pravidel UŠO:
 
Výtah ze sportovních pravidel ČSO pro některé z hráču, kteří je neznají:
 
D.16      Chování všech zúčastněných při soutěži
D16.1      Soupeř hráče provádějícího hod musí stát min. 0,6 metru za ním.
D16.2      Před hráčem se v hracím prostoru mohou vyskytovat pouze rozhodčí a zapisovatel  u terče.
D16.3      Všichni účastníci zápasu v průběhu hodů omezí své pohyby a verbální projevy na minimum, přičemž za hrubé nesportovní chování se považuje nevhodné komentování výkonu soupeře v průběhu utkání, což v závažných případech může vést i k vyloučení hráče (družstva) z daného utkání, o čemž rozhodne hlavní rozhodčí soutěže. Toto platí i pro hráče (družstva) a diváky, kteří nehrají.
D16.4      Přerušení hry je možné pouze: a) při závadě na terči nebo jeho příslušenství, b) při závadě na šipkách hráče c) v případě odůvodněné žádosti hráče (družstva) o opuštění hracího prostoru, Pro případy v bodě b) a c) platí časový limit o délce max. 5 minut a po uplynutí tohoto limitu, eventuelně při opuštění hracího prostoru bez důvodu nebo souhlasu rozhodčího, ztrácí hráč (družstvo) nárok na pokračování ve hře a zápas je ukončen v jeho neprospěch.
D16.5      Kdykoli v průběhu kola může hráč u čáry hodu konzultovat s rozhodčím skóre nutné k zakončení legu.
D16.6      Rozhodčí nemá právo radit hráči způsob zakončení, oznamuje pouze současný stav skóre.
D16.7      Po ukončení legu, setu, či zápasu se dotazy na odpočty nezodpovídají a neprojednávají.
D16.8      Jakýkoliv protest, vznesený k rozhodčímu u terče při hře musí být okamžitě řešen. Rozhodnutí musí být učiněno na místě, před pokračováním hry. Pozdní protesty se neprojednávají.
D16.9      Při přerušení hry z technických důvodů zůstávají hráči v hracím prostoru do doby než rozhodčí utkání hráčům sdělí kdy, kde a za jakých podmínek se bude v utkání pokračovat.
D16.10    Opuštění hracího prostoru je možné jen se souhlasem rozhodčího.
D16.11    Hráči i ostatní osoby související se zápasem nesmějí narušovat nebo zdržovat průběh soutěže. Pokud se tak stane, může být organizátorem s okamžitou platností vyloučen ze zápasu bez nároku na vrácení startovného.
D16.12    V průběhu zápasu nesmí žádný jeho účastník v hracím prostoru kouřit a konzumovat nápoje či jídlo.
D16.13    Hráči i ostatní osoby související s utkáním nesmí být podnapilí.
D16.14    Při zápasech hraných na pódiu nebo ústředním terči, pokud jsou přenášena televizí, je zakázáno konzumovat alkoholické nápoje a kouřit, hráči nesmí mít oblečeny jeansy, denimové a manchestrové kalhoty (sukně) jeansového stylu, a jakýkoliv druh sportovního oblečení. Totéž platí i pro veškeré ceremoniály, rozhovory pro masmédia, tiskové konference apod..
 
Z uvedeného plyne, že není hráči zakázáno konzultovat skore a případně i způsob zakončení s ostatními hráči svého týmu!! 
Takže netřeba si plést ligové utkání s turnajem jednotlivců typu CZECH OPEN apod., kde se hraje podle pravidel WDF, které mohou mít odlišnosti.

DD
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář