Jdi na obsah Jdi na menu
 


5.kolo Ripper Ostrava - Norci Havířov 30.1.2014 + Galax-Ripper A

3. 2. 2014

Sestava Ripper: Konečný Petr, Magula Marian, Ščotka Jaroslav, Šulc Daniel

Sestava Norci: Baláš František, Dluhoš Martin, Heinz Robert, Lamošová Dagmar

Do zápasu s nejslabším celkem ligy jsme nastoupili bez opory Prcka, přesto ale jako jasný favorit. Nutno říci, že se ale naše vítězství nerodilo snadno a hosté se dlouho drželi.

Začátek utkání jsme bodově zvládli, když podlehl pouze Monty. Jeho soupeř a nejlepší hráč Norků Franta nemilosrdně trestal pár neproměněných dablů. Ještě před tím vítězím já i Kuře, na body jsme se však hodně průměrnou hrou oba výrazně nadřeli. To Jarouš hned ve svém úvodním legu(5kolo) jasně ukázal, že formu kterou posbíral v softech konečně přenese i do klasiky, což bylo při neúčasti Prcka pro další vývoj zápasu klíčové 3:1. Ve druhé sérii soupeř ovšem stav nejpve srovnává, když Koník v kapitánském souboji po hodně nevýrazném výkonu daruje bod Dášence, a Kuře je s Ferym prakticky bez šance 3:3. Pak se naštěstí k hodně sebevědomému Jardovi přidává i Monty, který v pěkném duelu přehrál Roberta. Naše silnější dvojice tak znovu zařizuje dvoubodový náskok 5:3. V párovkách nemám nikdy moc co vymýšlet, většinou jsme totiž pouze ve čtyřech. Takže klasika při neúčasti Prcka: pupkáči vítězná čtyhřha, a v cricketu tomu vždycky něco chybí 6:4. Druhou půli otevřeli Norci vítězstvími Franty s Koníkem a Roba s Kuřetem shodně 2:0. Naše už zlepšené výkony na soupeře nestačili, a tak hosté podruhé a naposled zápas srovnali 6:6. Přišel totiž drtivý úder celé čtveřice Ripperů, a i když si dal Kuře o leg navíc, dokázal Martina porazit a zároveň Norky dorazit10:6. Závěr patřil nejprve gentlemanovi Montymu, který odevzdal kapitánce hostů bod po vzoru svého kápa úplně zadarmo. V závěrečném měření sil neporažených nedal Jarda soupeři šanci, a po výhře 2:0 upravil finální podobu výsledku na 11:7 (25:16). Naše vítězství nebylo nijak přesvědšivé, a k zlepšení je toho spousta, přesto však bylo zasloužené. Hráčská výkonnost Ripperů jde vyhodnotit poměrně snadno. Průměrné výkony Kuřete, Montyho a Koníka podpořil skvělým výkonem Jarouš, jako celek jsme zabrali v klíčové pasáži zápasu, za což musím pochválit všechny.

Statistika Ripper: Jarda 4/4, Kuře, Monty, Koník 2/4

Statistika Norci: Franta 3/4, Dáša 2/4, Robert 1/4, Martin 0/4

5.kolo se obešlo bez výsledkového překvapení:

Amaterur Havířov - DC Podbeskidzie 15:3

KONÍK

Galax Ostrava - Ripper Ostrava A 6:12

Tento zápas se při pohledu na jasný výsledek vyvíjel zcela vyrovnaně a to až do stavu 5:5, kdy domácí využívali možnosti na dablech. Poté Obr vystřédal Mikeš a rozjel se Ripperský stroj na plné obrátky. Rázem bylo 12:5 než domácí přidali konečný 6. bodík. Na binga nás domáci přehráli 2:0, když obě zahrál Jirka Folta, ale držel se hesla "bingo nevyhrává". Nelze opomenout ještě další 2 momenty, které se poštěstily Hanzovi. Nejdříve mu Láďa píchnul 161 (60, 51, Bull), který si tak užil chvilku slávy, a pak jsem mu já ve 4. kole píchnul 167 (60, 57, Bull - jinak to ani nejde) a Láďa tím přišel o nejvyšší zavření v lize. Domácím patří dík za sympatický výkon.

DD

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

12 šipka!

(Koník, 3. 2. 2014 16:04)

Zavření dvanástou šipkou jsem viděl live vlastně jen dvakrát, když to ještě podpoříš druhým nejvyšším možným zavřením tak je to úplně super, gratuluji:))