Jdi na obsah Jdi na menu
 


ČŠO - divize Moravskoslezsko, prognóza

21. 10. 2013

Liga kovových hrotů buší na dveře a tak se pokusím si zatipovat, co se udá či neudá, který tým si jak v soutěži povede, a kdo si nakonec  zahraje v elitní Senohrabské společnosti.

Na úvod, jakožto steelový nadšenec musím smutně konstatovat, že svou činnost ukončil tým Cibuláři Václavovice, což je pro samotný hodně pomalý rozjezd klasických šipek na SM dosti nepříjemným faktem. Nezbývá než věřit, že to kluci zase brzy rozjedou. Ligu naštěstí do loňské podoby 6 družstev doplnilo družstvo DC Podbeskidzie, z jehož názvu lze vyčíst, že se jedná o naše severní sousedy.

1. Za hlavního favorita soutěže považuji Ripper Ostrava A: Obhájce titulu, který v loňské premiérové sezoně vystřídal na pomyslném severomoravském trůnu Havířovský DC Kansas Amateur, tým, který dokázal vybojovat 3.místo na MR, a v neposlední řadě družstvo posílené obrovskou kvalitou v podobě Daniela Barbořáka, musí mít pouze nejvyšší cíle. Hráčská kvalita a zkušenosti většiny hráčů, to jsou hlavní důvody, proč právě A-tým Ripperů pasuju na mistra.

Sestava: Barbořák Daniel, Dedek Dušan, Drobík Aleš, Mika Petr, Mokrý Ladislav, Stříbný Tomáš(K)

2. DC Kansas Amateur Havířov: Předpokládám, že tento loni stříbrný celek svou pozici, i když soupeři budou hodně dotírat, obhájí. Důvody bych uvedl dva. Jednak je kádr velice vyrovnaný, navíc velice dobře doplněný o aktuálně ve velké formě hrajícího Libora Milerského. Za druhé, a to myslím bude v řadě utkáních rozhodovat, mají Amatéři suveréně nejstabilnější mužstvo, což není nikdy nic jiného, než velká výhoda.

Sestava: Čujdík Štefan, Ištok Michal, Lacina Jiří(K), Milerski Libor, Podhora Jiří, Surma Stanislav

3. DC Podbeskidzie: Polský tým, který se k mé velké radosti do soutěže přihlásil, a jehož hráče mám díky jejich nátuře moc rád, tipuji na bronz. Důvody jsou asi takové: Jako celek kvalitativně na výše uvedená družstva nestačí, o proti ostatním týmům však mají obrovskou devízu, a sice neuvěřitelný zápal pro hru, bojovnost a odhodlanost. Díky těmto vlastnostem a nesporné kvalitě věřím, že kluci bednu uhrají.

Sestava: Boski Mateusz, Maliczak Jan, Obracaj Bartosz, Pawlusiak Krzystof, Sosna Marcin, Smidt Mateusz

4. Ripper Ostrava B: V minulém ročníku jsme obsadili nelichotivý chvost tabulky! Rozhodl jsem se proto o totální obměnu kádru, z cílem sestavit mužstvo, které bude preferovat zarputilost podpořenou nováčkovskou eufórií. Hráči Marián Magula a Jaroslav Ščotka jsou sice steelovými nováčky, mají však velký potenciál. Kvalitativně kádr doplnil velezkušený matador Petr Schneider, od kterého očekáváme, že nás se svou buldočí povahou požene kupředu. 

Sestava: Konečný Petr(K), Magula Marian, Schneider Petr, Ščotka Jaroslav, Šulc Daniel

5. Galax Ostrava: Mužstvo, které jako jediné zůstalo beze změn v sestavě, což bude určitě jeho výhodou, pasuji na předposlední místo z toho důvodu, že u kluků očekávám v jejich hře občasnou laksnost, lépe řečeno nemyslím, že hra jednotlivců je vždy cílevědomá. Na druhé straně hráčská kvalita je dostatečně velká na to, aby tým po sezoně okupoval úplně jiný post.

Sestava: Dorociak Pavel, Folta Jiří, Mík Jiří(K), Osoha Rostislav, Šlechtický Filip, Veselý Jan

6. Norci Havířov: Loni předposlední tým soutěže opustil nejlepší hráč Libor Milerski, což je na tolik citelné oslabení, že Norci dle mého názoru nebudou kvalitativně schopni ostatním celkům konkurovat. Proto je řadím až do ligového suterénu

Sestava: Baláš František, Dluhoš Martin, Gincel Erich, Gincelová Jana, Heinz Robert, Lamoš Milan, Lamošová Dagmar(K)

KONÍK

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář