Jdi na obsah Jdi na menu
 


ČŠO - divize Moravskoslezsko 2014/2015, prognóza

16. 10. 2014

Klasické šipky jsou v našem kraji na vzestupu, a nadcházející ligový ročník toho bude důkazem. Do soutěže se přihlásilo osm družstev, což je velmi slušný posun kupředu. Šestici týmů, u kterých můžeme vysledovat pozitivní změny, doplňují dvě ambiciózní družstva - Ostré Hroty Ostrava a Selesiasteel Opava. Liga bude při pohledu na soupisky jednotlivých družstev výrazně kvalitnější, a ku prospěchu šipek jako takových daleko vyrovnanější. Pokusím se znovu si zatipovat, budu ale očekávat několik chybek na svém tiketu. Klíčovým faktorem bude beze sporu to, zda dokáží jednotlivá družstva poskládat vždy to nejsilnější, čímž na soupisce disponují.

1. Ripper Ostrava A: Dvojnásobný ligový šampion bude útočit na čistý hatrick, a na vyšší konkurenci se proto patřičně vyzbrojil. Na přerušení kariéry Petra Miky tým zareagoval řekněme mistrovsky, Renda Vinárek a Josef Mesiarik jsou střelci jak se patří. Vyrovnaná sedmička statečných má pod vedením Dušana Dedka za cíl obhájit titul, a na MR se po dvou 3.místech prokousat do finále. Uvidíme, čas nám ukáže reálnou podobu.

Sestava: Barbořák Daniel, Dedek Dušan(K), Drobík Aleš, Mesiarik Josef, Mokrý Ladislav, Stříbný Tomáš, Vinárek René

2. DC Kansas Amateur: Soupiska vicemistra z předchozích dvou let hlásí návrat ostříleného borce Michala Pastrňáka, což neznamená nic jiného, než že budou Amatéři reálně vzato jako jediní schopni Ripperům konkurovat. Síla týmu vedená Jirkou Lacinou je obrovská, zápasy s touto partičkou budou tradičně tou nejlepší školou pro všechny vyzyvatele.

Sestava: Čujdík Štefan, Gincel Erich, Ištok Michal, Lacina Jiří(K), Milerski Libor, Pastrňák Michal, Podhora Jiří, Surma Stanislav

3. Norci Havířov: Pod stejným názvem, avšak ve zcela jiném složení nastoupí do soutěže Norci. Vyrovnanou a ostřílenou pětici povede kapitán Robert Heinz, budu tipovat, že až na bednu. Nevýhodou bude nejužší kádr ligy, tudíž mohou nastat komplikace v sestavě.

Sestava: Baláž František, Bystroň Petr, Heinz Robert(K), Metz Jan, Weissmann Vladimír

4. Selesiasteel Opava: Ligový nováček má ve svých řadách výborné prvoligové softaře Honzu Armlicha a Zbyška Výtiska, kteří budou osou týmu. Kapitán Luděk Šimeček spolu s dalšími steelovými nadšenci je budou dobře doplňovat, což mi napovídá pasovat slezany na černého koně soutěže.

Sestava: Armlich Jan, Biel Adam, Černocký Petr, Slunský Daniel, Šimeček Luděk(K), Výtisk Zbyslav

5. Ripper Ostrava B: Obhájce třetího místa opustila kvalitní dvojice Marian Magula, Jarda Ščotka, kteří byli díky slabé účasti Petra Schneidera hlavními strůjci úspěchu. Velkou posilou je naopak příchod Rendy Schroma, který by měl být společně s Prckem, hnacím motorem mužstva. Steelový nováčci Jirka Videnka a Tomáš Řehák jsou tak trochu otazníkem v sestavě kapitána Petra Konečného, až čas ukáže, jestli se v neznámém prostředí dokáží prosadit.

Sestava: Konečný Petr(K), Řehák Tomáš, Schneider Petr, Schrom René, Šulc Daniel, Videnka Jiří

6. Ostré Hroty Ostrava: Druhým z ligových nováčků je sestavička vedená Alešem Ruckým. Tým je hráčsky hodně vyrovnaný a má velký potenciál, který by se měl časem určitě projevit. Start do soutěže bude ale pro kluky hodně složitý, ostrohroťáky totiž čeká nejtěžší los. Dalším faktorem, proč tým tipuji až na šestou příčku, je u většiny slabá konfrontace s prvoligovými hráči, což se určitě negativně projeví.

Sestava: Janík Roman, Rucký Aleš(K), Salava David, Ščotka Jaroslav, Štěpánek Ondřej, Vítek Daniel

7. Galax Ostrava: Kapitán Jirka Mík velmi dobře obměnil kádr, a čtveřice Procházka, Magula, Ploštica, Sobotka budou jednoznačně přínosem. Dobré výsledky mužstva ale stojí a padají vždy se spielmachrem Pavlem Dorociakem, u kterého to vidím stejně jako loni na častou absenci. Pokud tomu ale bude jinak, umístění Galaxu bude daleko lepší.

Sestava: Dorociak Pavel, Folta Jiří, Magula Marian, Mík Jiří(K), Ploštica Jan, Procházka David, Sobotka Marek

8. DC Podbeskidzie: Svůj oblíbený tým hodně nerad uvidím na posledním místě, takže budu rád, když že se budu v tomto tipu mýlit. Polští orli mají jedinou řekněme očekávanou změnu v sestavě, a čeká je hodně těžká práce. Stavět bude potřeba na tradičních oporách Sosna, Obracaj, a především kapitán Jan Maliczak se bude muset na terčích hodně ohánět, protože sběr bodů bude dřina převeliká.

Sestava: Boski Mateusz, Maliczak Jan(K), Obracaj Bartosz, Sienkiewicz Lukasz, Sosna Marcin, Szmidt Mateusz

V nadcházejícím ročníku přeji všem mnoho zdaru nejen na terčích, pevné zdraví a pohodu především.

KONÍK

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

prognostický ústav

(DD, 22. 9. 2014 12:29)

je vidět, že koník myslí vysoko... poslední dva prezidenti byli taky prognostici :-)))

Re: prognostický ústav

(Koník, 23. 9. 2014 11:14)

:), jj a taky měli koňské hlavy:).