Jdi na obsah Jdi na menu
 


Regionál Ostrava 19.7.2014

20. 7. 2014

Čas dovolených ani úmorné vedro se na účasti negativně neprojevily, což je moc dobře. Sedmnáctka klasiků se sjela z různých končin, otestovat si takový řekněme třeba sauna turnaj. Herní systém klasický, 4 skupiny a následné osmičlenné play-off.

SKUPINA A - skupina měla dva jasné favority na postup. Jak turnajová jednička Petr Hynčica tak Michal Ištok své role zvládli a ve vzájemném zápase byl úspěšnější Michal. Duel o třetí pozici sehrál lépe Roman Janík, když jasně přehrál Jirku Míka.

Výsledky: Hynčica-Mík 3:0, Ištok-Janík 3:0, Hynčica-Janík 3:0, Ištok-Mík 3:1, Hynčica-Ištok 2:3, Janík-Mík 3:0

SKUPINA B - podle všeobecného očekávání béčko ovládl Marek Polach, soupeři byli bez nároku. Hned úvodní zápas vyhrál David Vaníček s Petrem Konečným, čímž si zajistil postup ze druhého místa. Třetího Petra doplnil na místech nepostupijících s jediným uhraným legem Roman Veselý.

Výsledky: Polach-Veselý 3:1, Konečný-Vaníček 0:3, Polach-Vaníček 3:0, Konečný-Veselý 3:0, Polach-Konečný 3:1, Vaníček-Veselý 3:0

SKUPINA C - náhodný los učinil z céčka skupinu pětičlennou, v níž nebylo jasného favorita. Překvapivý finalista červnového regionálu Pavel Samec předváděl i tentokrát výborné výkony a bez ztráty kytičky zaslouženě vyhrál. Do čtvrtfinále se probojoval také Jan Ploštica, tři vítězství jsou hodně dobrým počinem. Na daleko zkušenější borce Jana Maliczaka a Lukáše Koudelku tak zbyly pouze třetí, respektive čtvrtá příčka. Zcela bez šancí se na místě pátem umístil Erich Gincel.

Výsledky: Koudelka-Ploštica 2:3, Maliczak-Samec 0:3, Gincel-Ploštica 1:3, Koudelka-Samec 1:3, Maliczak-Gincel 3:0, Samec-Ploštica 3:1, Koudelka-Gincel 3:0, Maliczak-Ploštica 0:3, Gincel-Samec 0:3, Koudelka-Maliczak 2:3

SKUPINA D - V nabité skupině si nejlépe počínal Libor Milerski, všechny Rippery dokázal přehrát. O postupu tak rozhodl hned úvodní duel, ve kterém porazil Tomáš Stříbný Dušana Dedka. Tři ostřílené borce doplnil jasný outsider skupiny Daniel Šulc, jeho poslední pozice je očekávaná.

Výsledky: Dedek-Stříbný 1:3, Milerski-Šulc 3:0, Dedek-Šulc 3:0, Milerski-Stříbný 3:2, Dedek-Milerski 1:3, Šulc-Stříbný 1:3

ČTVRTFINÁLE 4VL: Ištok-Ploštica 4:3 - Honza odehrál dobrý turnaj což potvrdil právě v tomto duelu. Favorita řádně potrápil a k postupu nebylo daleko, tím lepším v koncovce byl ale Míša. Milerski-Vaníček 4:2 - Libor si skvělou prací ve skupině vybojoval pro čtvrtfinále pravděpodobně nejpřijatelnějšího soupeře, zápas podle očekávání zvládl. Samec-Hynčica 1:4 - úplně naopak to měl Pavel, stopku mu ve skvěle rozehraném turnaji vystavil jeho největší favorit. Peťka do hry zapojil obrovské zkušenosti, a ty když podpoříte kvalitní hrou, lze jen těžko prohrát. Polach-Stříbný 4:3 - nejvyrovnanější zápas celého play-off byl těžkou bitvou dvou velikánů, z postupu se nakonec radoval Marek.

SEMIFINÁLE 4VL: Ištok-Milerski 4:0 - ve čtvrtfinále se na vítězství Michal pořádně nadřel, v tomto duelu však jasně dominoval. Při vyrovnasti obou týmových spoluhráčů se výsledek dá nazvat výpraskem. Hynčica-Polach 4:2 - v souboji nejvýše nasazených udolal Peťa Mariho a téměř jako vždy se na Honzíkovi probojoval do finále.

FINÁLE 5VL: Ištok-Hynčica 1:5 - zápas ve skupině byl dramatický a s překvapivým vítězem. Ten finálový byl jasnou záležitostí Peťi, který ho odehrál hodně zkušeně. Michal tak v Ostravě obhájil druhou pozici což je určitě úspěch, k absolutnímu triumfu bylo však v obou případech hodně daleko. 

STATISKY: 180 Dušan Dedek

CELKOVÉ POŘADÍ: 1. Petr Hynčica, 2. Michal Ištok, 3. Marek Polach, Libor Milerski, 5. Jan Ploštica, Tomáš Stříbný, Pavel Samec, David Vaníček, 9. Jan Maliczak, Dušan Dedek, Petr Konečný, Roman Janík, 13. Lukáš Koudelka, Roman Veselý, Daniel Šulc, Jiří Mík, 17. Erich Gincel

Všem díky za účast

KONÍK

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

dobře ty

(libor, 20. 7. 2014 17:43)

Pěkny članek si napsal .Záhodno by jsi měl zkusit kontaktovat mistni noviny a zkusit to itam myslim ze by to sipkam pomohlo .....staci jen nabidnout prispevek a uvidis.....podle mne s tim jak to vedes by jsi uspel opravdu poklona!!!

Re: dobře ty

(Koník, 21. 7. 2014 8:47)

Liborku dik:)). Kdysi to na mě zkoušeli frajeři z New York Times a málem mě překecali:))))). Nad současnou nabídkou z Rudého Práva pouvažuji vážněji:))).